Strona główna» Aktualności

Aktualności

Image and video hosting by TinyPic

Godziny otwarcia punktów Ekocentrum 2015-10-05 12:14:53

Uprzejmie informujemy, że zmieniły się godziny otwarcia punktów Ekocentrum:

Przystanek Politechnika - ul. Pawia (przejście podziemne) :
poniedziałki, piątki - 9:00 -13.00
wtorki, czwartki - 13:00 - 17:00

środy - 14:00 - 18:00

Plac Bohaterów Getta - ul. Na Zjeździe (przejście podziemne)
poniedziałki, piątki - 13:00 - 17:00
wtorki, czwartki: 9:00 -13:00
środy - 8:00 - 12:00

Kraków stawia na tramwaje 2015-10-01 15:13:02

Tramwaj na osiedle Ruczaj (do pętli Czerwone Maki), estakada Lipska-Wielicka, modernizacja linii Rondo Mogilskie – Plac Centralny oraz ciągu tramwajowego do Bronowic, wymiana torowiska  i przebudowa układu drogowego w rejonie  Plant… To tylko kilka przykładów inwestycji Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie,  które ulepszą komunikację tramwajową w mieście.

czytaj więcej

„Chronię lasy. Segreguję!” 2015-09-14 10:56:50

„Chronię lasy. Segreguję!” to wyjątkowa akcja edukacyjna, na którą składa się cykl wydarzeń, promujących proekologiczne postawy wśród mieszkańców Krakowa. Jej głównym tematem jest segregacja opakowań, ze szczególnym uwzględnieniem opakowań po płynnej żywności. Efektem akcji ma być podniesienie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu kartoników. Dodatkowo, mieszkańcy dowiedzą się, co zrobić, aby praktycznie bez wysiłku znacząco zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko i chronić lasy.

 

czytaj więcej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Europejski Dzień bez Samochodu 16-22 września 2015 r. 2015-09-10 13:48:21

 Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Dzień bez Samochodu

16-22 września 2015 r.

  Wybierz. Zmień. Połącz”

 Kraków już po raz szesnasty weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i czternasty raz z rzędu będzie uczestniczył w Europejskim Dniu bez Samochodu. Hasło tegorocznej kampanii brzmi:   Wybierz. Zmień.Połącz. (Choose.Change.Combine) i ma zachęcać ludzi  aby wybierali odpowiedni środek transportu podczas podróży. Ma zachęcać do łączenia rożnych opcji podróżowania dla osiągnięcia optymalnych czasów i warunków przejazdu.Ważnym elementem kampanii jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla  środowiska form transportu.

czytaj więcej

Jesienna oferta edukacyjna MPO 2015-09-01 08:04:18

logoOd września 2015 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie zaprasza krakowskie placówki oświatowe do udziału w programach edukacyjnych poświęconych zasadom gospodarowania odpadami w Gminie Miejskiej Kraków. Dla uczniów szkół podstawowych przeznaczony jest program „Od segregacji nie ma wakacji”, realizowany od ponad roku i wciąż cieszący się niesłabnącą popularnością (laureat konkursu Ekoliderzy 2015).

Podczas zajęć uczniowie poznają zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie, dowiadują się jak funkcjonuje system przetwarzania odpadów oraz odbywają wycieczkę po Lamusowni. Gimnazjalistów zapraszamy do udziału w zajęciach z cyklu „Elektroodpady mają zasady”, których przewodnim motywem są zasady postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zajęcia te połączone są ze zwiedzaniem obiektów MPO, m.in. Zakładu Demontażu Odpadów Wielkogabarytowych. W ramach programu „Kino za baterie” krakowskie placówki oświatowe mogą prowadzić zbiórkę zużytych baterii, za które otrzymują darmowe bilety do kina.

czytaj więcej