Strona główna» Aktualności

Aktualności

Image and video hosting by TinyPic

Sposób na porażone rośliny – brązowy worek 2016-10-26 10:18:17

logoMieszkańcy Krakowa oddający odpady zielone w ramach programu MPO mogą teraz w sposób selektywny oddawać również porażone rośliny. Chora i porażona zieleń to zmora działkowców i właścicieli ogrodów – do tej pory zalecano jak najszybsze spalanie takich roślin, by choroba nie zaatakowała całej flory. Teraz w siedzibie MPO Kraków przy ulicy Nowohuckiej 1 bez dodatkowych opłat można pobrać specjalnie oznaczone brązowe worki przeznaczone wyłącznie na odpady zielone w postaci porażonych roślin.

Brązowe worki należy wystawiać wraz pozostałymi workami na odpady zielone według zasad programu, zgodnie z harmonogramem. Należy pamiętać, by w brązowych workach znalazły się wyłącznie części porażonych roślin – zostaną one zawiezione do spalarni odpadów medycznych i w bezpieczny dla środowiska sposób spalone. Pozostałe odpady zielone, ze zdrowych roślin, oddawanych w standardowych czarnych workach trafią do Centrum Ekologicznego Barycz i przetworzone na kompost.

DNI OTWARTE MPO KRAKÓW 23-24 września 2016 2016-09-22 13:06:57

mpoZapraszamy wszystkich Krakowian na Dni Otwarte MPO Kraków, które odbędą się najbliższy piątek i sobotę (23 i 24 września) w siedzibie spółki przy ul. ‎Nowohuckiej 1. ‎

Dla uczestników udostępnione zostaną obiekty w głównej bazie spółki, a zwiedzanie terenu będzie odbywało się w zorganizowanych grupach, które będą wyruszały co 1,5 godziny: ‎

‎9.00 ‎

‎10.30 ‎

‎12.00 ‎

‎13.30 ‎

czytaj więcej

Masz pytania? Czekamy na Ciebie w punkcie ZIKiT! 2016-06-06 10:50:14

Szukasz informacji o remontach drogowych w Krakowie? Nie wiesz jak poruszać się po mieście w czasie ŚDM? Masz pytania dotyczące komunikacji, a może chcesz złożyć pismo na dzienniku podawczym ZIKiT? Wszystkie te sprawy można załatwić za jednym razem odwiedzając Punkt Informacji dla Mieszkańców w przejściu podziemnym przy Placu Bohaterów Getta. Punkt został niedawno zmodernizowany, a jutro każdy, który do nas zajrzy, otrzyma drobny upominek.

czytaj więcej

RODZINNY PIKNIK EKOLOGICZNY POD HASŁEM „DBAM O CZYSTE POWIETRZE 2016-05-18 10:59:04