Strona główna» Aktualności

Aktualności

Image and video hosting by TinyPic

Festyn ekologiczny z okazji Dnia Ziemi 2015-04-16 12:29:00

zaproszenia festyn 2015 pop.jpg

Nowy program odbioru odpadów zielonych 2015-04-15 10:14:16

trawaOd 27 kwietnia mieszkańcy Krakowa będą mogli bezpłatnie oddawać skoszoną trawę, ścięte części roślin, drobne gałązki i liście – rusza nowy program pilotażowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania, który ułatwi życie właścicielom nieruchomości, zarządcom i administratorom.

 

Osoby mieszkające w domach będą mogły wystawiać zebrane odpady zielone w workach, które będą odbierane sprzed posesji według określonego harmonogramu. Administratorzy i zarządcy osiedli czy wspólnot mieszkaniowych będą mogli wrzucać odpady zielone do podstawianych w ustalonym wcześniej terminie kontenerów.

czytaj więcej

Szkolna konferencja prasowa Eko-Kornelowców 2015-04-14 08:48:53

DSC04799.JPG27 marca w Szkole Podstawowej nr 129 w Krakowie odbyła się konferencja prasowa na temat problemu zużytych baterii. W konferencji uczestniczyli zaproszeni goście: ekspert z tej dziedziny pan Oskar Pacut – przedstawiciel Ekocentrum i Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, pani Katarzyna Frankiewicz – przewodnicząca Wydziału Kultury i Oświaty Rady Dzielnicy XVII, pani Grażyna Leszko - dyrektor szkoły, pani Marzena Bylica - wicedyrektor, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie z klas: IV a, IV b, VI b.

Szkolni dziennikarze z zespołu „Eko-Kornelowcy” zainteresowali uczestników konferencji tematem zużytych baterii, zachęcili do oddawania zużytych baterii do punktu zbiórki w szkole i przedstawili 4 filmy edukacyjne, które pokazały jak postępować z bateriami. Uczniowie zaprosili gości do wspólnego oglądania przygotowanej przez Eko-Kornelowców wystawy zdjęć konkursowych. Autorami zdjęć są laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Drugie Życie Elektrośmieci i Baterii”.

czytaj więcej

Ruszył sezon KMK Bike 2015-03-27 13:51:32

Po przeprowadzonych wczoraj (26 marca 2015) testach system KMK Bike rozpoczyna nowy sezon. Już od dziś można więc korzystać ze wszystkich 34 stacji i 300 rowerów.

czytaj więcej

Bieg dla czystego powietrza 2015-03-19 14:24:12

eko biegNie jesteś zadowolona/-y z jakości powietrza, którym oddychamy. Chcesz mieć realny wpływ na zdrowie swoje i swoich najbliższych?

Lubisz ruch?

Ekobieg „Spalam kalorie - nie odpady”, który odbędzie się 12 kwietnia 2015 roku
w Krakowie to impreza właśnie dla Ciebie i Twoich dzieci!

Ekobieg to doskonała okazja nie tylko do aktywnego i rodzinnego spędzenia wiosennej niedzieli, ale także do wzięcia udziału w publicznej debacie na temat jakości środowiska. Hasłem „Spalam kalorie - nie odpady” pragniemy zwrócić uwagę na temat właściwych zachowań proekologicznych. Nie palmy w piecach odpadów, nie palmy niskiej jakości węglem - wspólnie dbajmy o to, czym wszyscy oddychamy!

Udział w imprezie każdego biegacza niezależnie od wieku to realne polepszenie jakości powietrza w Małopolsce. Zobowiązujemy się przekazać na rzecz Tatrzańskiego Parku Narodowego tyle sadzonek drzew ile osób weźmie udział w Biegu. Nie zwlekaj - zapisz siebie lub swoje dziecko już dziś i miej realny wpływ na zdrowie wszystkich mieszkańców województwa!

Szczegóły na www.eko-bieg.pl

czytaj więcej