Strona główna» Aktualności

Aktualności

Dni Ziemi 2018 2018-04-18 09:50:29

DNI ZIEMI 2018

20-21 kwietnia 2018 r.

Świętuj z nami w dniach 20-21 kwietnia
na terenie Szkoły Podstawowej nr.124 przy ul. Weigla 2 w Krakowie !

motyle.jpg

 

czytaj więcej

Ekodoradcy 2017-10-06 11:45:05

W ramach projektu zintegrowanego LIFE "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”,  w Krakowie zatrudnieni zostali  Ekodoradcy. Projekt LIFE koordynowany przez Województwo Małopolskie angażuje łącznie 62 partnerów, a jego celem jest przyspieszenie wdrażania działań służących poprawie jakości powietrza, które zostały zaplanowane w ramach Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego.

czytaj więcej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Krakowie 2017-09-14 16:41:54

Piknik Rodzinny w Parku Jordana

"Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna” i „Dzielmy się mobilnością” to hasła przewodnie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu. Zachęcamy do zapoznania się z Programem wydarzeń, jakie odbędą się w dniach od 16 do 22 września 2017 roku.

Kraków już po raz osiemnasty weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i szesnasty raz z rzędu będzie uczestniczył 22 września w Europejskim Dniu bez Samochodu. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Kampania ma na celu promowanie ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Szczególne znaczenie ma mobilność współdzielona inaczej wspólne podróżowanie poprzez np. tworzenie wypożyczalni rowerów lub innych pojazdów.

Zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach, ograniczenie hałasu, a także zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej. Stanowi szansę na poprawę jakości życia mieszkańców.

Głównym celem kampanii jest wskazanie zalet, wynikających ze współdzielenia środków transportu. Współdzielona mobilność to także łatwiejsze korzystanie z różnorodnych środków transportu – samochodów, rowerów i komunikacji publicznej. Pozwala na zmniejszenie CO2, oszczędniejsze gospodarowanie zasobami finansowymi i czasem oraz efektywniejszą ochronę środowiska naturalnego.

czytaj więcej

Piknik "Dbam o zieleń i czyste powietrze" 2017-05-18 09:58:01

Piknik Rodzinny w Parku Jordana

Rodzinny Piknik Ekologiczny to niepowtarzalna szansa na bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami naszego miasta, by przekazać im cenną dawkę wiedzy z zakresu ekologii. Opowiemy o tym, jak chronić zieleń, wymienić ogrzewanie na ekologiczne oraz prawidłowo sortować odpady i dlaczego nasze działania są tak cenne dla naszego otoczenia. Spotkanie będzie dobrą okazją, by zwiększyć "naszą ekologiczną świadomość".

Zapraszamy w sobotę, 20 maja 2017 r. do Parku im. dr. Henryka Jordana.

Zaplanowane na sobotę atrakcje skierowane będą szczególnie do rodzin z dziećmi. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli uczyć się poprzez zabawę, a ich opiekunowie będą mieli szansę na odwiedzenie stoisk współorganizatorów pikniku, na których zasięgną wszelkich informacji m.in. z zakresu wymiany ogrzewania na proekologiczne oraz obowiązujących przepisów z zakresu wycinki drzew. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak złożyć wniosek o wymianę pieca węglowego na ogrzewanie ekologiczne, jak otrzymać dofinansowanie do poniesionych kosztów kwalifikowanych, a także w jaki sposób ubiegać się o pomoc na dofinansowanie zwiększonych kosztów grzewczych lokalu związanych z trwałą zmianą systemu ogrzewania. Przypominamy, że złożenie wniosku o dotację na wymianę ogrzewania na proekologiczne jeszcze w tym roku gwarantuje otrzymanie do 80% dofinansowania kosztów kwalifikowanych inwestycji, a w następnych latach dofinansowanie będzie malało (w 2018 do 60%  kosztów kwalifikowanych).

czytaj więcej

Lamusownia i PGOW Barycz nieczynne w Wielką Sobotę 2017-04-06 09:24:27

Lamusownia przy ul.Nowohuckiej 1 i Punkt Gromadzenia Odpadów Wielkogabarytowych Barycz przy ul. Krzemienieckiej 40,  będą nieczynne w Wielką Sobotę - 15 kwietnia 2017r.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »