Strona główna» Aktualności

Aktualności

Piknik "Dbam o zieleń i czyste powietrze" 2017-05-18 09:58:01

Piknik Rodzinny w Parku Jordana

Rodzinny Piknik Ekologiczny to niepowtarzalna szansa na bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami naszego miasta, by przekazać im cenną dawkę wiedzy z zakresu ekologii. Opowiemy o tym, jak chronić zieleń, wymienić ogrzewanie na ekologiczne oraz prawidłowo sortować odpady i dlaczego nasze działania są tak cenne dla naszego otoczenia. Spotkanie będzie dobrą okazją, by zwiększyć "naszą ekologiczną świadomość".

Zapraszamy w sobotę, 20 maja 2017 r. do Parku im. dr. Henryka Jordana.

Zaplanowane na sobotę atrakcje skierowane będą szczególnie do rodzin z dziećmi. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli uczyć się poprzez zabawę, a ich opiekunowie będą mieli szansę na odwiedzenie stoisk współorganizatorów pikniku, na których zasięgną wszelkich informacji m.in. z zakresu wymiany ogrzewania na proekologiczne oraz obowiązujących przepisów z zakresu wycinki drzew. Zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak złożyć wniosek o wymianę pieca węglowego na ogrzewanie ekologiczne, jak otrzymać dofinansowanie do poniesionych kosztów kwalifikowanych, a także w jaki sposób ubiegać się o pomoc na dofinansowanie zwiększonych kosztów grzewczych lokalu związanych z trwałą zmianą systemu ogrzewania. Przypominamy, że złożenie wniosku o dotację na wymianę ogrzewania na proekologiczne jeszcze w tym roku gwarantuje otrzymanie do 80% dofinansowania kosztów kwalifikowanych inwestycji, a w następnych latach dofinansowanie będzie malało (w 2018 do 60%  kosztów kwalifikowanych).

czytaj więcej

Lamusownia i PGOW Barycz nieczynne w Wielką Sobotę 2017-04-06 09:24:27

Lamusownia przy ul.Nowohuckiej 1 i Punkt Gromadzenia Odpadów Wielkogabarytowych Barycz przy ul. Krzemienieckiej 40,  będą nieczynne w Wielką Sobotę - 15 kwietnia 2017r.

WIOSENNA OFERTA EDUKACYJNA MPO 2017-03-15 08:43:33

Logo MPOOd kwietnia 2017 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie wznawia programy edukacyjne adresowane do krakowskich placówek oświatowych.

Klasy IV-VI szkół podstawowych zapraszamy do udziału w warsztatach „Od segregacji nie ma wakacji”, które są realizowane od 2014 roku i wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Podczas zajęć uczniowie poznają zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie, dowiadują się jak funkcjonuje system przetwarzania odpadów oraz odbywają wycieczkę po Lamusowni.

Dla uczniów krakowskich gimnazjów przeznaczone są zajęcia z cyklu „Elektroodpady mają zasady”, których przewodnim motywem są zasady postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zajęcia te połączone są ze zwiedzaniem obiektów MPO, m.in. Zakładu Demontażu Odpadów Wielkogabarytowych.

Ponadto, zorganizowane grupy krakowskich seniorów takie jak Uniwersytety Trzeciego Wieku, koła emerytów, kluby seniora itp. serdecznie zapraszamy na warsztaty pod tytułem „Mądrze segregujesz, więcej zyskujesz”.

czytaj więcej

Program odbioru odpadów zielonych od 3 kwietnia 2017-03-15 08:35:42

logoOd 3 kwietnia 2017 do 8 grudnia 2017 roku w Krakowie będzie kontynuowany program odbioru odpadów zielonych (trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, ścięte zielone części roślin). Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

W wynikającym z harmonogramu dniu odbioru należy wystawić wypełniony odpadami zielonymi worek przed posesję, w widocznym z ulicy
i ogólnodostępnym miejscu
(pobocze jezdni, chodnik) do godziny 700 rano. Odpady zielone będą odbierane w dostarczonych właścicielom nieruchomości specjalnie oznaczonych workach, ale można też stosować inne, własne worki foliowe. Do worków nie wolno wrzucać innego rodzaju odpadów.

 

czytaj więcej

Program odbioru i zagospodarowania tekstyliów 2016-05-18 06:46:47

sto procentMiejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie i małopolski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża wspólnie opracowały dla Krakowa wyjątkowy program odbioru i zagospodarowania tekstyliów. Mieszkańcy Krakowa nie będą musieli już szukać pojemników, w których można zostawić niepotrzebną odzież, obuwie, pościel, zasłony, itp. Wystarczy, że skorzystają z programu. Zasady są bardzo proste i można się z nimi zapoznać na stronie internetowej www.100procentkorzysci.pl.

 

Aby skorzystać z programu wystarczy zadzwonić pod numer 801 084 084 i umówić się na dogodny termin odbioru. Następnie wybrać niepotrzebne tekstylia i zapakować je do worka/worków. W umówionym czasie podjedzie ekipa programu 100% korzyści i odbierze worki.

Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą

czytaj więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »