Strona główna» Strona główna

Strona główna

Witamy w serwisie EKOCENTRUM
Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu poświęconym gospodarce odpadami i czystości w mieście.

Serwis prowadzony jest przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, który odpowiada m.in. za gospodarkę odpadami oraz utrzymanie czystości na terenie miasta Krakowa. Naszą misją jest informowanie i promowanie postaw proekologicznych. Dzięki pomyślnej współpracy z mieszkańcami Kraków będzie czystszy i bardziej przyjazny dla nas wszystkich.

W serwisie znajdziecie Państwo informacje na temat systemu gospodarki odpadami, który ręka ziemiarealizowany jest na podstawie przyjętej uchwały Rady Miasta Krakowa nr LXXVIII/999/09 z dnia 1 lipca 2009 r. w sprawie uchwalenia aktualizacji ''Planu gospodarki odpadami dla Miasta Krakowa, plan na lata 2008-2011 oraz perspektywa na lata 2012-2015''.

Ponadto poznacie Państwo m.in. szczegółową mapę miejsc, w których można zostawić posegregowane odpady. Przedstawiamy sposoby właściwego postępowania z odpadami,  a także informacje na temat poszczególnych elementów systemu gospodarki odpadami.

Serwis oferuje również giełdę wymiany używanych rzeczy, na której można bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia.

Liczymy na owocną współpracę. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i uwagi, które można za pośrednictwem serwisu przekazywać do nas. Wszystkie one zostaną uwzględnione przy realizacji zadań związanych z gospodarką odpadami.

Lista plików