Strona główna» Oddaj odpady» Tydzień mobilności 2018. Przesiadja się i jedź! » Ekodoradcy» EKODORADCY w Ogrodzie Zimowym

EKODORADCY w Ogrodzie Zimowym

W niedzielę ,14 stycznia od 10:00 do 14:00 zapraszamy do Ogrodu Zimowego ArcelorMittal przed Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie Ekodoradcy z Urzędu Miasta Krakowa zatrudnieni w ramach projektu zintegrowanego LIFE "Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”, odpowiedzą na pytania dotyczące dotacji do zmiany systemu ogrzewania na proekologiczny oraz montażu odnawialnych źródeł energii w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji.  Ponadto pomogą Państwu w uzupełnieniu wniosku dotacyjnego, a najmłodszym uczestnikom zaproponują szereg atrakcji : tj. min. quizy i kolorowanki o tematyce ekologicznej.

Konsultacje z Ekodoradcami są częścią odbywającego się przez cały weekend wydarzenia „Ogród zimowy” organizowanego przez ArcelorMittal. Akcja ma na celu promowanie wśród mieszkańców Krakowa  proekologicznych zachowań z zakresu ochrony powietrza w mieście oraz edukację w tym zakresie. Przez cały weekend na odwiedzających czekać będzie wystawa roślin oczyszczających powietrze, warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle, upcyklingu, recyklingu i zdrowego żywienia, jak również możliwość dyskusji o różnych sposobach walki z zanieczyszczeniami powietrza.

Za wszystkie „dobre postanowienia” wydawane będą rośliny oczyszczające powietrze.

Zapraszamy w niedzielę od 10:00 do 14:00.

Szczegóły wydarzenia : https://www.facebook.com/events/176454696289763/