Strona główna» Aktualności» Dzień Wszystkich Świętych – zasady segregowania odpadów na cmentarzach

Dzień Wszystkich Świętych – zasady segregowania odpadów na cmentarzach

2015-10-30 08:23:43
1iko Kwiaty cięte i wiązanki z roślin oraz kwiaty w doniczkach, które zwiędły, czy przekwitły wrzucamy do czarnych koszów na odpady zmieszane. Pamiętajmy, że ceramiczną doniczkę również wrzucamy do czarnego kosza. Natomiast opróżnioną plastikową doniczkę wrzucamy do żółtego pojemnika.
 2iko Wiązanki ze sztucznych kwiatów oraz wieńce ze sztucznych tworzyw wrzucamy do odpadów zmieszanych, czyli czarnego kosza. Wiązanki zrobione są zwykle z wielu różnych, integralnie związanych materiałów i odzysk z nich  surowców do powtórnego przerobu  jest utrudniony lub niemożliwy.
 3iko Znicze i opakowania – często kupowane w opakowaniach zbiorczych, dlatego też folie i opakowania z tektury wrzucamy do żółtych koszy. Jeśli sprzątamy wypalone znicze, zadbajmy, aby metalowe wieczka i plastikowe podstawki oddzielić od szkła i wrzucić do żółtego Niezabrudzone opakowanie szklane ( również stłuczony znicz, ale bez zawartości) wrzucamy  do zielonego pojemnika. Plastikową obudowę z resztkami knota i wosku zawsze wrzucamy do zmieszanych odpadów. Podobnie postępujemy, gdy szklany znicz po wypaleniu zanieczyszczony jest resztkami wosku.
 4iko Pamiętajmy, że opróżnione opakowania po środkach czystości, detergentach wrzucamy do żółtych koszy. Natomiast plastikowe opakowania z zawartością wyrzucamy razem z odpadami zmieszanymi do czarnego kosza.
 5iko Zanieczyszczone gąbki, ścierki czy zmywaki druciane po zakończonych porządkach wyrzucamy do koszy czarnych.

Galeria