Strona główna» Aktualności» Zapraszamy do GRY MIEJSKIEJ - ELEKTROKONKURS.

Zapraszamy do GRY MIEJSKIEJ - ELEKTROKONKURS.

2014-09-29 14:25:52
elektrokonkurs

Wszystko o Grze Miejskiej – regulamin, pytania konkursowe, formularz odpowiedzi i trasa spotkań znajduje się na stronie internetowej: http://www.dnielektrorecyklingu.pl/kde/public_html/  Zgłaszać się można na dwa sposoby - jeszcze przed rozpoczęciem imprezy (przysyłamy wtedy podpowiedzi) poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na : http://www.dnielektrorecyklingu.pl/kde/public_html/zgloszenie.php . Zrobić to można także  już po wykonaniu zadań gry miejskiej, poprzez arkusz odpowiedzi, który powinien zostać wypełniony i przesłany w odpowiednim czasie (najpóźniej do dnia 30 października) na adres info@ebd.org.pl .

Wypełniony dokument zawierać powinien, poza odpowiedziami na pytania i rozwiązaniem zadań:

a)nazwę i pełny adres szkoły

b) imię i nazwisko opiekuna.

c) numer telefonu kontaktowego do opiekuna, adres e-mail do opiekuna .

 

Zespół Projektowy mogą tworzyć uczniowie jednej lub więcej klas z danej szkoły. Z jednej szkoły może być zgłoszonych nie więcej niż 3 zespoły. W skład jednego zespołu wchodzić może do 20 dzieci i 2 opiekunów. Praca konkursowa musi być autorska, przygotowana przez uczniów z możliwością konsultacji z nauczycielem. Oceny prac dokona Jury. W jego skład wejdą eksperci w zakresie tematyki odpadowej oraz przedstawiciele organizatorów.

 

Przypomnijmy, że I Krakowskie Dni Elektrorecyklingu (  http://www.dnielektrorecyklingu.pl/kde/public_html/ ) to inicjatywa mająca na celu zmotywowanie Krakowian do prowadzenia selektywnej zbiórki, odzysku, a także edukacji na temat wpływu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na środowisko naturalne. Akcja ma sprzyjać zwiększeniu zainteresowania mieszkańców prawidłowym gromadzeniem i oddawaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W ramach akcji organizowane będą akcje informacyjne, konkursy, wystawy, eventy, mające na celu zaangażowanie mieszkańców Krakowa. W samym sercu miasta, pomiędzy ul. Franciszkańską a Wiślną, zostanie też zaprezentowana wystawa edukacyjna poświęcona recyklingowi zużytego sprzętu RTV i AGD. W ramach Krakowskich Dni Elektrorecyklingu na ulicach Krakowa zagości edukacyjny patrol „Pana Pralki”, który będzie edukował mieszkańców. Przeprowadzona zostanie także zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w kilku wybranych punktach Krakowa.

 

Organizatorem akcji są spółka Biosystem we współpracy partnerskiej z MPO w Krakowie. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski.