Strona główna» MONIT-AIR» Promocja, seminaria, szkolenia i warsztaty.

Promocja, seminaria, szkolenia i warsztaty.

szkolenia

Sukces projektu w dużej mierze będzie zależał od stopnia wyszkolenia osób go realizujących. Dlatego przewidziano rozbudowane działania pod nazwą „Szkolenia i warsztaty”. Niektóre z nich będą przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców i będą miały charakter informacyjny, inne będą zajęciami warsztatowymi skierowanymi do konkretnych urzędników zajmujących się wdrażaniem i realizacją poszczególnych działań programu.

W przypadku wszystkich miejskich projektów ważne jest, aby mieszkańcy wiedzieli o nich jak najwięcej. Bardzo ważne jest także dzielenie się doświadczeniami i dobrymi praktykami oraz wypracowanie nowoczesnych rozwiązań. Właśnie dlatego należy duży nacisk położyć na informację i promocję. „Promocja projektu – konferencje prasowe i seminaria” – w ramach tego działania przeprowadzone zostaną dwie konferencje, odbędzie się seminarium oraz międzynarodowa konferencja naukowo-promocyjna. Projekt promowany będzie również podczas cyklicznych imprez organizowanych dla mieszkańców Krakowa przez Wydział Kształtowania Środowiska oraz UMK takich jak Dni Ziemi, Festiwal Recyklingu czy Dni Otwarte Magistratu. Głównymi celami akcji promocyjnej będą działania zmierzające do zapewnienia realizowanemu projektowi właściwego rozgłosu i zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat planowanych efektów projektu oraz wyeksponowanie udziału Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w jego realizacji.

Spotkanie promujące „Atlas pokrycia terenu i przewietrzania Krakowa”

Zdjęcie 24.01.2017.JPGW dniu 24 stycznia 2017 roku w Sali Lea Urzędu Miasta Krakowa odbyło się spotkanie promujące „Atlas pokrycia terenu i przewietrzania Krakowa” stanowiący jeden z końcowych produktów projektu MONIT-AIR – „Zintegrowany system monitorowania danych przestrzennych dla poprawy jakości powietrza w Krakowie”.

czytaj więcej

Konferencja podsumowująca realizację projektu MONIT-AIR w dniu 20 października 2016r.

Monit_air_startW dniu 20 października 2016 r. o godzinie 10.00  w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie rozpocznie się międzynarodowa konferencja naukowo-promocyjna podsumowująca realizację projektu MONIT-AIR „Zintegrowany system monitorowania danych przestrzennych dla poprawy jakości powietrza w Krakowie.”

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wyniki działań wykonywanych w ramach projektu dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014. Na konferencji poruszone zostaną tematy dotyczące jednego z najbardziej newralgicznych problemów Krakowa – wentylacji miasta i jakości powietrza.  

czytaj więcej

Dzień Otwarty Magistratu

W dniu 5 czerwca 2016 roku odbył się Dzień Otwarty Magistratu.

czytaj więcej

Wizytacja Norweskiej Agencji ds. Środowiska

_MG_0316.JPGW dniu 7 kwietnia 2016 roku w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa odbyło się spotkanie w ramach wizytacji Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Przedstawicielami Instytucji Zarządzającej Programem PL 03 – Norweską Agencją ds. Środowiska.

czytaj więcej

Seminarium „Warunki przewietrzania i jakość powietrza w Krakowie”

seminarium.jpg

W piątek 17. kwietnia 2015 r. w sali im. prof. H. Słoty w Oddziale Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przy ul. Piotra Borowego 14 w Krakowie odbyło się seminarium pn.: Warunki przewietrzania i jakość powietrza w Krakowie.

czytaj więcej