Strona główna» Aktualności

Aktualności

Apel Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego 2015-11-06 07:53:10

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Krakowa!

W związku z utrzymującymi się ponadnormatywnymi stężeniami pyłu w krakowskim powietrzu, zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o korzystanie w ciągu kilku najbliższych dni z komunikacji miejskiej i pozostawienie samochodów prywatnych na parkingach.

czytaj więcej

W ten weekend wybierz komunikację miejską! 2015-10-30 14:26:03

Spokojniej i szybciej dojadą na groby bliskich krakowianie, którzy w ten weekend zostawią samochód pod domem i wyruszą w drogę tramwajem lub autobusem. Uruchomione zostaną dodatkowe linie, sporo ograniczeń czeka też kierowców. Przypominamy jak w świąteczne dni zmieni się komunikacja w mieście.

czytaj więcej

Dzień Wszystkich Świętych – zasady segregowania odpadów na cmentarzach 2015-10-30 08:23:43

cmentarzZbliża się 1 listopada – Dzień Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, by przy okazji wizyt na krakowskich cmentarzach prawidłowo segregować odpady. Na terenie każdego cmentarza komunalnego ustawione są metalowe kosze do segregacji odpadów. Wypalone znicze czy opakowania po środkach czystości należy umieszczać w opisanych i pomalowanych na odpowiednie kolory metalowych (siatkowych) koszach– żółty (plastik, drobne elementy metalowe, tektura), zielony (elementy szklane) i czarny (odpady zmieszane). 

Gdzie i jakie odpady należy wrzucać?

czytaj więcej

Rowerem po Krakowie 2015-10-20 08:52:48

Krakowianie chętniej korzystają z rowerów, o czym świadczy między innymi liczba użytkowników KMK Bike. W ubiegłym roku na miejski rower wsiadło około 30 tysięcy osób, w tym sezonie mówi się już o 50 tysiącach! Cykliści natrafią też na nowe udogodnienia na drogach, co z kolei powinno wzmóc większą czujność na drogach kierowców czterech kółek. A wszystko po to, żeby było bezpieczniej.

czytaj więcej

SOWA na finiszu 2015-10-12 11:23:57

Coraz więcej miast w Polsce wymienia przestarzałe latarnie na nowoczesne oświetlenie typu LED. Kraków w tym roku zmodernizował uliczne oświetlenie kompleksowo. Wymienione zostały nie tylko lampy, ale też blisko 150 km podziemnych kabli, 116 szaf sterowniczych i 4 tysiące słupów oświetleniowych. Zyskaliśmy także system sterowania oświetleniem.

czytaj więcej