Strona główna» Ochrona powietrza

Ochrona powietrza

Małopolska sieć monitoringu powietrza - WIOŚ

Stacja pomiarowa Kraków al. Krasińskiego.JPGDo zadań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie należy m.in. prowadzenie monitoringu jakości powietrza.

Pomiary zanieczyszczeń mierzone na stacjach w Krakowie oraz innych miejscach w obrębie województwa możecie zobaczyć w raportach dziennych, miesięcznych i rocznych online na stronie WIOŚ.

Zobacz też więcej informacji o środowisku.

czytaj więcej

Informacje o jakości powietrza - Urząd Marszałkowski, IMGW

Jakość powietrza w Krakowie

Informacje o jakości powietrza na terenie naszego województwa oraz w Krakowie znajdziecie na portalu Wrota Małopolski. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego udostępnia informacje na temat aktualnej jakości powietrza w Małopolsce, a także prognozy średniodobowej jakości powietrza. Aby otrzymywać komunikaty ostrzegawcze i alarmowe dla wybranego obszaru, wystarczy wpisać swój adres e-mail.

Prognozowane stężenia zanieczyszczeń powietrza można sprawdzić też na stronie przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej www.smog.imgw.pl.

Bezpiecni - Program Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa

bezpiecni.JPGNadal korzystasz z niewygodnego w obsłudze, zatruwającego krakowskie powietrze paleniska węglowego?

Dołącz do bezpiecnych.

Wybierz ekologiczne źródło ciepła i skorzystaj z możliwości zwrotu do 100% kosztów wymiany instalacji w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa.

Spalanie odpadów a jakość powietrza

Palenie śmieci szkodzi Twojemu zdrowiu i zdrowiu Twoich najbliższych, zanieczyszcza środowisko, w którym mieszkasz !!!

Paląc śmieci uwalniasz do środowiska wiele szkodliwych substancji, które rozprzestrzeniają się w sposób niekontrolowany i są wdychane przez Ciebie i Twoje dzieci. Substancje te kumulują się w organizmie uszkadzając komórki oraz narządy wewnętrzne i wcześniej czy później dadzą o sobie znać np. w postaci chorób nowotworowych.

czytaj więcej