Strona główna» Edukacja ekologiczna» Akcje edukacyjne i happeningi

Akcje edukacyjne i happeningi

zdjęcia.JPG

W rozdziale będziemy dodawać informacje o spontanicznych happeningach oraz akcjach edukacyjnych. Mamy nadzieję, że zaciekawią Was i będziecie się do nich przyłączać.

„Zamień Elektro-Odpady na Kulturalne Wypady”

e-zonkw_logo_pdst-ngtw.jpgKampania „Zamień Elektro-Odpady na Kulturalne Wypady” organizowana przez fundację EkoRozwoju (FER) jest kontynuacją akcji Zamień Odpady na Kulturalne Wypady (ZONKW) trwającej od 2002 roku. Wydarzenie ma na celu łączenie świata kultury z ekologicznymi i odpowiedzialnymi postawami społecznymi. 

Akcja „Zamień Elektro-Odpady na Kulturalne Wypady” polega na wymianie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na bilety do kina, teatru lub innych miejsc kultury.

Krakowska edycja wymiany elektroodpadów na bilety odbędzie się 24 maja w godzinach 10-14 na Placu Wolnica.

Aby otrzymać 2 bilety należy przynieść 1 sztukę sprzętu dużego, np: lodówkę, Aby otrzymać 1 bilet należy przynieść: 5 świetlówek lub 1 sztukę sprzętu średniego, np: mikrofalówkę lub 2 sztuki (do wyboru) sprzętu drobnego, np: żelazko, toster.

Szczegóły dotyczące elektroodpadów, które można oddać podczas akcji oraz wydarzeń kulturalnych, na które można zdobyć bilety, a także więcej informacji o kampanii na www.recykling.org.pl/krakow

Odbierany sprzęt trafia bezpośrednio do zakładów przetwarzania, w których zostaje poddany recyklingowi.

Kilka dni wcześniej (20 maja na Placu Wolnica, w godzinach 10-14) zorganizowane zostanie Zielone Kino, czyli projekcja filmów napędzana energią zasilaną rowerami. Emitowany repertuar ukazywać będzie konsekwencje wyrzucania i składowania elektrośmieci oraz nowatorskie sposoby ich utylizacji.

W ramach wydarzenia prowadzone będą plenerowe warsztaty dla dzieci z lokalnych szkół przy użyciu dużych, przestrzennych puzzli i gier. 

czytaj więcej

MPO zaprasza na praktyczną lekcję o segregacji odpadów

warszaty-edukacyjne.jpgMiejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaprasza uczniów i nauczycieli klas IV i V krakowskich szkół podstawowych na zajęcia o segregacji odpadów, połączone z wizytą w Lamusowni. 26 marca 2014 r. rusza w Krakowie nowy program edukacyjny „Od segregacji nie ma wakacji”, w którym szczególny nacisk położono na zasady gospodarowania odpadami w Krakowie. Zajęcia zostaną przeprowadzone na podstawie autorskiego programu dr Ingi Bator, który stanowi podstawę programową nauki biologii dla klas IV-V i mogą zastąpić tematyczną lekcję biologii lub stanowić jej uzupełnienie. Zajęcia przeprowadzą nauczyciele akademiccy, specjaliści z zakresu ochrony środowiska. Udział szkół podstawowych z Krakowa jest bezpłatny, a uczniowie ze swoimi opiekunami we własnym zakresie powinni dojechać do siedziby MPO przy ul. Nowohuckiej 1. Zajęcia będą prowadzone trzy razy w tygodniu, w każdy wtorek, środę i czwartek o godz. 8:30, 10:00 i 11:30. Terminy można rezerwować mailowo: edukacja@mpo.krakow.pl lub telefonicznie w godz. 7:00 - 15:00 pod numerami: 12 64 62 292 lub 661 661 038, 661 662 125. Program będzie realizowany od marca do listopada 2014 roku.

czytaj więcej

Stop oKUPAcji Krakowa!

Stop oKUPAcji Krakowa!

„Stop oKUPAcji Krakowa!” – do powiedzenia STOP psim kupom zachęcamy nie tylko mieszkańców, Stopktórym przeszkadzają psie ekskrementy, ale przede wszystkim właścicieli psów, których obowiązkiem jest utrzymywanie porządku po swoich czworonogach!

czytaj więcej