Strona główna» Oddaj odpady» Zbiórka używanej odzieży

Zbiórka używanej odzieży

ubrania

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie i małopolski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża wspólnie opracowały dla Krakowa wyjątkowy program odbioru i zagospodarowania tekstyliów. Mieszkańcy Krakowa nie będą musieli już szukać pojemników, w których można zostawić niepotrzebną odzież, obuwie, pościel, zasłony, itp. Wystarczy, że skorzystają z programu. Zasady są bardzo proste i można się z nimi zapoznać na stronie internetowej www.100procentkorzysci.pl.

Aby skorzystać z programu wystarczy zadzwonić pod numer 801 084 084 i umówić się na dogodny termin odbioru. Następnie wybrać niepotrzebne tekstylia i zapakować je do worka/worków. W umówionym czasie podjedzie ekipa programu 100% korzyści i odbierze worki.

Udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

sto procent

Korzyści
Odebrane tekstylia są następnie selekcjonowane przez pracowników PCK i przekazywane potrzebującym z terenu Krakowa. Oddając niepotrzebne tekstylia w ramach naszego programu można mieć pewność, że trafią one we właściwe ręce. MPO Kraków i PCK mają razem ponad 200 lat doświadczenia w działalności na rzecz dobra publicznego i społecznego. Jest to gwarancja rzetelnego wsparcia potrzebujących i skutecznej ochrony środowiska.

Rola MPO Kraków
MPO Kraków przyjmuje zgłoszenia telefoniczne i zapewnia logistykę transportu. Po wyselekcjonowaniu przez PCK użytecznych tekstyliów MPO Kraków poddaje te pozostałe i niepotrzebne procesowi przetwarzania.

Rola PCK
Tekstylia przekazane w ramach programu są selekcjonowane przez PCK pod kątem potrzeb krakowian w trudnej sytuacji. Duże doświadczenie PCK pozwoli dystrybuować tekstylia w najlepszy możliwy sposób.

______________________________________________________

Odzież nie powinna trafić na składowisko! Używaną odzież można oddać bezpośrednio organizacjom, które przekazują ją potrzebującym:


PCK
Obecnie niepotrzebną odzież można przynosić do siedzibyPCK przy ul. Studenckiej 19.  Więcej informacji pod numerem telefonu: 012/ 422 91 15 oraz na stronie PCK

Caritas

Odzież można zanosić również do Punktu Socjalnego katolickiej organizacji charytatywnej Caritas, na Campus Misericordiae, Brzegi 255, 32-002 Wieliczka, e-mail: punktsocjalny@caritas.pl, telefon: 12/ 259 21 04. W niektórych parafiach odzież przyjmują działające tam Zespoły Caritas lub Zespoły Charytatywne

Ważne, by odzież była czysta i zdatna do noszenia. Rzeczy niepotrzebne, np. odzież, obuwie, pościel, koce, firany, mogą się bardzo przydać innym ludziom!

Galeria