Strona główna» Ekologiczny transport

Ekologiczny transport

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 5: Łódź

zikitJak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. Porównamy je z rozwiązaniami znanymi z Krakowa. W piątym odcinku naszej serii prezentujemy porównywalną wielkościowo do Krakowa Łódź. Wybrał się tam pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

czytaj więcej

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 4: Gdynia

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. Porównamy je z rozwiązaniami znanymi z Krakowa. W czwartym odcinku naszej serii prezentujemy nadmorską Gdynię. Wybrał się tam pracownik Zespołu Organizacji Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

czytaj więcej

Kręćże dla Krakowa!

ZIKiTWeź udział w międzynarodowej rywalizacji i zawalcz o podium dla Krakowa. Wystarczy, że dojeżdżasz do pracy lub szkoły na rowerze i zarejestrujesz swoje podróże rowerowe w specjalnej aplikacji. Liczy się każdy kilometr! Przygotuj rower, opowiedz o akcji swoim znajomym i bądźcie gotowi 1 maja 2017!

czytaj więcej

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 3: Pilzno

Emil Markowiak

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. Porównamy je z rozwiązaniami znanymi z Krakowa. W trzecim odcinku serii prezentujemy pierwsze zagraniczne miasto, czeskie Pilzno. Wybrał się tam pracownik Zespołu Organizacji Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

czytaj więcej

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 2: Koszalin

Emil Markowiak

W dzisiejszym odcinku Emil Markowiak z ZIKiT-u przedstawia jak funkcjonuje komunikacja miejska w Koszalinie. Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej