Strona główna» Czystość w mieście

Czystość w mieście

Utrzymanie czystości w mieście

Zgodnie z Uchwałą NR LII/697/12 Rady Miasta Krakowa z dnia 11 lipca 2012 r. od 1 października 2012 r. zadanie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków realizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie.
Utrzymanie czystości na terenie miasta Krakowa obejmuje w szczególności
utrzymanie czystości pasów drogowych, wydzielonych torowisk tramwajowych, pętli autobusowych i tramwajowych, placów, mostów, kładek dla pieszych, przejść podziemnych, alejek spacerowych, ścieżek rowerowych, przystanków innych przewoźników niż MPK (wykonuje się prace w zakresie: mechanicznego oczyszczania jezdni i bezpieczników, ręcznego oczyszczania i odmulania chodników, zbierania odpadów komunalnych, opróżniania koszy na śmieci, zimowego utrzymania terenów gminnych nie posiadających innych zarządców oraz przystanków innych przewoźników niż MPK).

czytaj więcej

Działania zapobiegające powstawaniu pseudograffiti

Nielegalnie powstające „graffiti“, dokładniej mówiąc różnego rodzaju napisy są bardzo dużym problemem w Krakowie. Walka z nimi pochłania spore środki finansowe, a kwota przeznaczona na usuwanie pseudograffiti pozwala tylko na usuwanie najbardziej obraźliwych (wulgarnych) napisów, szpecących nasze miasto.

czytaj więcej

Dzikie wysypiska

Wszystkich mieszkańców, którzy zauważą w swoim otoczeniu "dzikie wysypiska" zapraszamy do zgłaszania interwencji poprzez formularz zgłoszeniowy "zgłoś wysypisko" lub za pomocą bezpłatnej infolinii 800 11 22 11. Każde zgłoszenie zostanie przekazane do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie, które jest odpowiedzialne za usuwanie "dzikich wysypisk" śmieci znajdujących się w Krakowie na terenach gminnych.